ראשון - חמישי (8:00-17:00)
(ראשון - חמישי)
STXIMSTXIMSTXIM
פתח תקווה

אוטומציה תעשייתית

אוטומציה תעשייתית

מהי אוטומציה תעשייתית

אוטומציה תעשייתית היא שימוש במערכות בקרה, כגון מחשבים או רובוטים. וטכנולוגיות מידע לטיפול בתהליכים ומכונות שונות בתעשייה. 

שיפור באיכות

מוקדם יותר מטרת האוטומציה הייתה להגדיל את הפרודוקטיביות (מכיוון שמערכות אוטומטיות יכולות לעבוד 24 שעות ביממה). ולהפחית את העלות הכרוכה במפעילים אנושיים (כלומר שכר והטבות). עם זאת, כיום, מוקד האוטומציה עבר להגברת האיכות והגמישות בתהליך הייצור. בתעשיית הרכב, התקנת הבוכנות למנוע בוצעה בעבר באופן ידני עם שיעור שגיאות של 1-1.5%. נכון לעכשיו, משימה זו מבוצעת באמצעות מכונות אוטומטיות ומערכות רובוטיות עם שיעור שגיאות של 0.00001%.

יתרונות 

עלות תפעול נמוכה יותר! אוטומציה תעשייתית מבטלת עלויות העובד, חופשות בתשלום וחגים הקשורים למפעיל האנושי. יתר על כן, תהליך האוטומציה אינה דורשת הטבות לעובדים אחרים כגון בונוסים, כיסוי פנסיוני וכו ‘מעל לכל, למרות שהיא קשורה בעלות התחלתית גבוהה היא חוסכת את השכר החודשי של העובדים מה שמוביל לחיסכון ניכר בחברה. עלות התחזוקה הכרוכה במכונות המשמשות לאוטומציה היא נמוכה יותר.

אוטומציה תעשייתית

תפוקה גבוהה

למרות שחברות רבות שוכרות מאות עובדי ייצור עד שלוש משמרות כדי להפעיל את המפעל למספר השעות המרבי. עדיין יש לסגור את המפעל לצורך תחזוקה וחגים. האוטומציה מגשימה את מטרת החברה. בכך שהיא מאפשרת לחברה להפעיל מפעל ייצור במשך 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ו 365 ימים בשנה. זה מוביל לשיפור משמעותי בפריון החברה.

איכות גבוהה

האוטומציה מקלה על טעויות אנוש. יתר על כן, בניגוד לבני אדם, הרובוטים אינם כרוכים בעייפות כלשהי. מה שמוביל למוצרים באיכות אחידה המיוצרים בזמנים שונים.

גמישות גבוהה

הוספת משימה חדשה בפס הייצור דורשת הכשרה עם מפעיל אנושי. אולם ניתן לתכנת רובוטים לביצוע כל משימה. וזה הופך את תהליך הייצור לגמיש יותר.

דיוק מידע גבוה

הוספת איסוף נתונים אוטומטי יכולה לאפשר לך לאסוף מידע ייצור מפתח, לשפר את דיוק הנתונים ולהפחית את עלויות איסוף הנתונים שלך. זה מספק לך את העובדות לקבלת ההחלטות הנכונות בכל הנוגע לצמצום הפסולת ולשיפור התהליכים שלך.

בטיחות גבוהה

אוטומציה תעשייתית יכולה להפוך את קו הייצור בטוח לעובדים על ידי פריסת רובוטים להתמודדות עם תנאים מסוכנים.

סיכום

האוטומציה מצאה לאחרונה יותר ויותר בתעשיות שונות בגלל היתרונות העצומים שלה. כגון עלייה בפריון, איכות ובטיחות בעלויות נמוכות.

Newer Post Newer Post

Leave A Comment

X