ראשון - חמישי (8:00-17:00)
(ראשון - חמישי)
STXIMSTXIMSTXIM
פתח תקווה

קובוט או רובוט

רובוט או קובוט

קובוט או רובוט

קובוטים – הרובוט החכם כקולגה!
קובוטים הופכים את המפעל שלך למפעל חכם. בשנת 2014, KUKA פיתחה את הקובוט הראשון בעולם: LBR iiwa. הקובוט לוקח על עצמו שלבי ייצור שיכולים להיות מאומצים, מונוטוניים או מסוכנים עבור אנשים. כך, הרובוט השיתופי מייעל תהליכים ומגביר את הפרודוקטיביות.

קובוטים לעומת רובוטים – מה הם בעצם קובוטים?

קובוטים הם רובוטים שיתופיים שיכולים לחלוק את אותה סביבת עבודה עם אנשים ללא כל אמצעי הגנה. חיישני הקובוט מבטיחים שהרובוט לעולם לא יפצע את עמיתיו האנושיים. רובוטים תעשייתיים קונבנציונליים, לעומת זאת, דורשים גדרות הגנה ואמצעי בטיחות אחרים.

שיתוף פעולה בין אדם לרובוט – בטיחות מובטחת!

כיום, קובוט הוא מכונה שבני אדם יכולים לגעת בה ולתקשר איתה. עובדים וקובוטים חולקים את אותה סביבת עבודה ללא כל דאגות. זה חוסך לחברות מערכות הגנה יקרות ושטח המפעל. כאשר אנשים ורובוטים עובדים יחד בבטחה, אמצעי הזהירות הקונבנציונליים הופכים למיותרים. במקרה של מגע בלתי צפוי, רובוטים שיתופיים יצמצמו, למשל, את מהירותם ובכך את האנרגיה הקינטית שלהם. לפיכך, ניתן לוותר על עלויות נוספות עבור טכנולוגיית בטיחות וגדרות הגנה.

מבלי להגביל גדרות, הדרך סלולה למשימות חדשות, יעילות מאוד וגמישות הרבה יותר. בין אם זה כעוזר עבודה במגזר התעשייתי, כרובוט שירות במרחבים ציבוריים, כרובוט טיפול במסגרות רפואיות.

יישומים בתעשייה
עבודה מסוכנת, תהליכים מונוטוניים וחוזרים על עצמם או משימות קטנות בקפדנות. קובוטים לוקחים על עצמם את השלבים הללו. מקלים על עומס העבודה של העובדים ומספקים איכות גבוהה באופן עקבי. בעזרת החיישנים המשולבים שלהם, רובוטים שיתופיים מאפשרים לבצע אוטומציה של משימות הרכבה עדינות. 

לפיכך, עמיתיהם האנושיים יכולים להתמקד בקטעים אחרים של עבודתם. בעוד הקובוט עובד על חלק אחד, העובד כבר מכין את שלב הייצור הבא. הרובוטים מגיבים בצורה חכמה לסביבתם ונעים באופן עצמאי. זה נקרא שיתוף פעולה אדם-רובוט (HRC) או רובוטיקה שיתופית. קובוטים חכמים פותחים תחומים חדשים של אוטומציה. הם מעמיסים מכונות או מערכות לוגיסטיות, בונים רובוטים בעצמם ועוד הרבה יותר.

איך בני אדם ורובוטים יעבדו יחד בעתיד?
קובוטים ממלאים תפקיד מפתח בתעשייה 4.0. הם כלי חשוב עבור ייצור ולוגיסטיקה מודרניים ומקושרים המשלבים פתרונות אוטומציה עם שירותים ומסדי נתונים. עם זאת, מפעל המופעל אך ורק על ידי רובוטים יישאר אשליה גם במפעל החכם. בני האדם ימשיכו להיות במרכז. אבל רובוטים יתמכו בבני אדם ויקלו עוד יותר על עומס העבודה שלהם בעתיד.
אנשים יוכלו לבצע את עבודתם בצורה יעילה יותר, ממוקדת יותר ובעיקר יותר ארגונומית. בחברה מזדקנת מתמדת, היבט זה הופך חשוב יותר ויותר. בעתיד, פחות ופחות עובדים יצטרכו לייצר את כל התפוקה היצרנית עבור המערכות החברתיות. זהו אתגר שניתן לעמוד בו רק על ידי שימוש בכוח העבודה הזמין בצורה פרודוקטיבית יותר מאשר בכל דור קודם.

Previous Post Previous Post
Newer Post Newer Post

Leave A Comment

X